Ogród i balkon

3 pomysły na tanie ogrodzenie działki

• Zakładki: 15


Jeśli szukasz stosunkowo niedrogiego sposobu na ogrodzenie swojej działki, to mamy dla ciebie 3 sprawdzone pomysły.  Ogrodzenia z siatki, paneli i roślin są łatwe w montażu i w utrzymaniu. Sprawdź, czym się charakteryzują poszczególne propozycje, by wybrać najlepszą opcję dla siebie. 

Ogrodzenie z siatki 

Popularność ogrodzenia z siatki nie słabnie. Siatki druciane plecione lub zgrzewane o różnych rozmiarach oczek i kształcie, splocie i w różnorodnej kolorystyce nadal są chętnie wykorzystywane do zabezpieczania posesji. Szczególnie siatka ocynkowana z powłoką PCV cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest estetyczna i tania, a jej parametry wytrzymałościowe są na tyle dobre, by móc pokusić się na płot wykonany z tego materiału. Do montażu ogrodzenia z siatki będziesz potrzebować słupków ogrodzeniowych i akcesoriów, w tym prętów napinających, napinaczy, drutu napinającego, obejm i śrub. Montaż jest szybki i łatwy. Cena 1 m siatki ocynkowanej to około 10-12 zł (na koszt wpływa wysokość, siatki, oczkowanie, grubość drutu).

Ogrodzenie z paneli 

Ogrodzenia panelowe z metalu są nieco droższe niż siatka, ale za to trwalsze. Sprawdzają się zarówno jako ogrodzenie działki rekreacyjnej, domu, jak i obiektów użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Cena paneli będzie zależeć od wysokości przęsła, grubości drutu, ilości przetoczeń, rodzaju warstwy zewnętrznej (ocynkowane lub dodatkowo malowane proszkowo) i koloru. Jest to wydatek rzędu 80-160 zł za sztukę. Mają one stałą długość 2,5 m.  Tego typu płot pięknie wygląda na gotowych podmurówkach betonowych. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją producenta, bez problemu poradzisz sobie z samodzielnym montażem. 

Naturalne ogrodzenie z roślin

Miłośnicy ekologicznych rozwiązań powinny postawić na naturalny płot z drzew i krzewów. Choć jest to wyjątkowo piękne ogrodzenie, niestety na efekty trzeba poczekać na ogół kilka sezonów. Do tworzenia gęstego żywopłotu najlepiej sprawdzają się iglaki takie jak tuje, jałowce chińskie, pospolite i skalne, cyprysy, cisy pospolite i pośrednie, a także świerki. Warto uzupełnić zielony płot berberysami, bukszpanem wiecznie zielonym, ostrokrzewem, a także grabem, bukiem i głogiem jednoszyjkowym. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL, producentem ogrodzeń – https://tanidrut.com/pl/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *