Ogród i balkon

Baseny ogrodowe – jaki rodzaj basenu wybrać?

• Zakładki: 23


Marzysz o własnym basenie ogrodowym, który atrakcyjnie wkomponuje się w stylistykę ogrodu? Wybierz trwały i elastyczny basen poliestrowy, który z pewnością uatrakcyjni ogrodową aranżację.

Baseny ogrodowe z tworzywa sztucznego

Na rynku produktów budowalnych znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju basenów ogrodowych. Wśród nich ważne miejsce zajmują baseny poliestrowe wzmocnione włóknem szklanym. Są wyjątkowo trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Przed promieniowaniem UV chroni je powłoka z żelkotu, która została opracowana do użycia szczególnie w basenach. Tworzy też silną barierę dla wody. Bardzo ważne zadanie spełnia również żywica winyloestrowa, która tworzy wodoszczelna membranę i dzięki temu eliminuje zjawisko osmozy. Natomiast włókno szklane uelastycznia basen i chroni go przed ruchami gruntu.

Baseny ogrodowe – wybieraj spośród wielu modeli

Baseny poliestrowe występują w atrakcyjnej szacie kolorystycznej. Twoje podwórko nabierze rumieńców i zyska ciekawy dekor. Ty natomiast zyskasz wyjątkowe miejsce do odpoczynku w upalne popołudnia czy wieczory. Aby nie było tylko kolorowo, masz do wyboru wiele ciekawych kształtów. Dzięki temu każdy, nawet nieforemny ogród będzie mógł wzbogacić się o tak praktyczny i uroczy dekor.

Gdzie kupić dobry basen ogrodowy?

Jeśli zamierzasz kupić basen ogrodowy, na pewno nie rób tego w mało znanych źródłach. Lepiej dopłacić kilka złotówek i kupować w sklepach, które oferują wysokiej jakości baseny. Wrocław, Lublin czy Warszawa – każde większe miasta mają na pewno kilka dobrych sklepów, z których warto korzystać. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wood Pool – producent basenów i zadaszeń  – http://wood-pool.pl

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *