Instalacje

Biologiczna oczyszczalnia ścieków – korzyść dla środowiska i Twojego portfela

• Zakładki: 22


Przydomowa oczyszczalnia to system o charakterze proekologicznym, a jednocześnie niezwykle oszczędnym. Sprawdź, ile kosztuje jego montaż i utrzymanie.

Popularność biologicznej oczyszczalni ścieków rośnie z każdym rokiem. Jest to inwestycja o wyższym koszcie początkowym w porównaniu z tradycyjnym szambem, lecz ma ona charakter zwrotny. W przeciwieństwie do szamba nie trzeba jej opróżniać w każdym miesiącu ani obawiać się, że wybije, gdy zapomnisz umówić wóz ascenizacyjny na czas.

Ekologiczny i oszczędny sposób na ścieki

Wszystkie procesy zachodzące w biologicznej oczyszczalni ścieków, odbywają się w komorach zbiornika, z udziałem bakterii tlenowych oraz beztlenowych. Są całkowicie naturalne i nie wymagają ingerencji żadnych substancji chemicznych. Pozyskana w ich efekcie woda może posłużyć do podlewania ogrodu, co pozwala zaoszczędzić na wodzie z sieci lub zostać odprowadzona do wód gruntowych. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Kolejną oszczędnością jest obsługa biologicznej oczyszczalni. Wymaga ona jedynie zastosowania preparatu bakteryjnego co dwa tygodnie, bezpośrednio do muszli klozetowej. Jest to symboliczny koszt. Raz na 9 miesięcy należy wezwać specjalistów do opróżnienia zbiornika z osadu. Dla porównania szambo należy opróżniać z reguły co 3-4 tygodnie, co w skali roku stanowi niemały wydatek.

Oczyszczalnia biologiczna koszt zakupu uzależniony jest od wielkości zbiornika, rodzaju poszczególnych komponentów, zaś cena zainstalowania systemu z reguły podawana jest na po ustaleniu warunków gruntowych będących czynnikiem decydującym o sposobie montażu.

Aby poznać szczegółowy kosztorys, skontaktuj się z liderem w sprzedaży przydomowych oczyszczalni, marką Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *