Wnętrza

Drewniane meble retro — nieprzemijająca moda? Poznaj opinie ekspertów z firmy Anzys!

• Zakładki: 15


Styl retro wraz z biegiem lat nabiera wyjątkowego charakteru, toteż nie dziwi nikogo fakt, że jest w dalszym ciągu w modzie. Co więcej, meble stylizowane w ten sposób doskonale komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Czym właściwie jest retro i jakie wyposażenie można wybierać z szerokiej gamy produktów?

Styl retro a vintage

Poszukując mebli do wyposażenia mieszkania czy domu, często można spotkać się z określeniami retro bądź vintage. Wbrew pozorom nie są to tożsame pojęcia. Meble vintage to takie, które zwykle mają więcej niż 20 lat. Mimo to nadal przyciągają wzrok wzorami oraz motywami. Meble retro natomiast to rzeczy stylizowane na dawne czasy. Są produkowane obecnie, ale wyglądem mają przypominać te z dawnych lat. Warto zaznaczyć, że wyposażenie retro jest idealne dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup oryginalnych mebli vintage z uwagi na wyższą cenę.

Retro wyposażenie w domu

Meble stylizowane na dawne czasy będą bez problemu pasować do każdego pomieszczenia w domu, jeśli tylko pozostałe elementy aranżacji pozostaną z nimi w harmonii. Można więc bez problemu zdecydować się na szafki kuchenne, szafy z drewna retro do sypialni czy salonu, a także rustykalne stoły również wykonane z litego drewna dobrej jakości. Aranżacje przypominające dawne czasy kojarzyć się mogą z takimi meblami jak kredens kuchenny czy witryna z oszklonymi szafkami. Te produkty z pewnością dodadzą niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Należy pamiętać, by poza estetyką wyposażenia, zwracać uwagę na jego jakość i wytrzymałość. Wszystko po to, by służyły jak najdłużej.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
128 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *