Instalacje

Grzejniki drabinkowe

• Zakładki: 20


Grzejniki drabinkowe to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością zarówno w mieszkaniach prywatnych, pomieszczeniach biurowych, jak i przemysłowych. Nic dziwnego, w końcu charakterystyczna konstrukcja grzejników drabinowych umożliwia równomierne rozprowadzanie się ciepła po całej powierzchni, co z kolei pozwala na szybkie i skuteczne ogrzanie danej przestrzeni. Jak zatem wyglądają grzejniki drabinkowe? Czy warto zaopatrzyć się we wspomniany typ urządzeń grzewczych? Poznaj sposób działania oraz zalety jednego z najpopularniejszych rodzajów grzejników.

Grzejnik drabinkowy czyli… jaki?

Sama nazwa opisywanego rodzaju grzejników ma związek z konstrukcją urządzeń, gdyż takowa do złudzenia przypomina drabinę. Składa się bowiem z rurek połączonych ze sobą w pionie oraz poziomie za pomocą tzw. kolektorów. To właśnie we wnętrzu nadmienionych rurek znajduje się ciepła woda lub para, która odpowiada za ogrzewanie danej przestrzeni. 

Zalety grzejników drabinkowych

Duża różnorodność dostępnych modeli – grzejniki drabinkowe cieszą się bardzo dużą popularnością, toteż z myślą o potrzebach nabywców, produkowane są one w wielu różnych kształtach i wymiarach, co umożliwia dopasowanie urządzenia do potrzeb danej przestrzeni oraz oczywiście samych użytkowników. Warto przy tym dodać, że opisywany typ grzejników wykonywany jest z różnych materiałów, w tym między innymi ze stali nierdzewnej, aluminium bądź też miedzi. 

  • Kompaktowy rozmiar – kolejną, niekwestionowaną zaletą grzejników drabinkowych jest ich niewielki rozmiat (zajmują niewiele miejsca), jak również łatwość montażu.
  • Ekologiczne i ekonomiczne – niezwykle istotnym aspektem użytkowania grzejników drabinkowych jest ich ekonomiczność. Dzięki temu urządzenia te nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wynika to z faktu, iż ciepło rozprowadzane jest równomiernie po „szczebelkach” całej konstrukcji, co z kolei umożliwia osiągnięcie wysokiego poziomu wydajności przy stosunkowo niskim zużyciu energii, co w prostej linii przekłada się na niższe rachunki.
  • Łatwe w czyszczeniu i konserwacji – nie bez znaczenia pozostaje również to, że grzejnik drabinkowy jest wyjątkowo prosty w utrzymaniu czystości, bardzo estetyczny, a ponadto wymaga niewielkiej konserwacji.
  • Możliwość sterowanie wysokością temperatury – zdecydowana większość grzejników drabinkowych wyposażona jest w termostaty, które pozwalają użytkownikowi na regulowanie temperatury. Funkcja ta umożliwia skuteczniejszą kontrolę kosztów oraz ograniczenie strat energii.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
130 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *