Instalacje

Jak działają biopreparaty do oczyszczalni przydomowych?

• Zakładki: 18


Przydomowe oczyszczalnie ścieków to ekologiczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które zamieszkują obszary nie objęte siecią kanalizacyjną. Są również tańsze w eksploatacji od szamba. Aby sprawnie funkcjonowały należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu specjalistycznych preparatów. Jak działają biopreparaty do oczyszczalnie przydomowych? Dlaczego konieczne jest korzystanie z takich preparatów?

Biopreparaty do oczyszczalni przydomowych usprawniają jej funkcjonowanie

Biopreparaty do ścieków zawierają wyselekcjonowane szczepy bakterii, często również enzymy oraz grzyby, które usprawniają przebieg beztlenowych procesów oczyszczania ścieków. Regulują one rozkład poszczególnych substancji, oddzielają tłuszcz od cieczy, przyspieszają procesy rozkładu, dzięki czemu nie dochodzi do zapychania się całego systemu odprowadzania ścieków z domu do oczyszczalni oraz samego zbiornika, w którym dochodzi do rozkładu. Ponadto biopreparaty do oczyszczalni przydomowych neutralizują nieprzyjemny zapach, znacząco podnosząc komfort użytkowania tego rodzaju instalacji.

Biopreparaty do oczyszczalni przydomowych bezpieczne dla zdrowia

Bakterie, enzymy i grzyby, jakie znajdują się w specjalistycznych biopreparatach do utylizacji ścieków, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Jest to niezmiernie ważne ze względu na odpływowy system oczyszczania ścieków. Pamiętajmy, że wodą ze studni chłonnej można podlewać nie tylko ozdobne, a również jadalne rośliny. Stosując biopreparaty do oczyszczalni przydomowych z certyfikatem, jesteśmy pewni, że naszemu zdrowiu nie zagraża bezpieczeństwo. Jesteśmy chronieni również dzięki właściwościom preparatów – likwidują one bowiem chorobotwórcze drobnoustroje, takie jak bakterie E. coli czy salmonelli.

Stosowanie odpowiednich biopreparatów do przydomowej oczyszczalni nie jest opcjonalne – jest to jeden z kluczowych elementów prawidłowej eksploatacji oczyszczalni ścieków.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Bio Eden.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *