Wnętrza

Jak urządzić kuchnię w stylu loft

• Zakładki: 20


Kuchnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu. To  w niej spędza się sporo czasu na gotowaniu i często na spożywaniu posiłków. Z tej przyczyny wnętrze kuchenne powinno być urządzone praktycznie, funkcjonalnie i estetycznie. W loftowej aranżacji mimo surowości i minimalizmu  wystroju można stworzyć ciepłą i przytulną kuchnię.

Podłogi i ściany w stylu loft

Aranżacja kuchennego wnętrza zacznij od wyboru rodzaju i koloru  podłóg oraz ścian. Te dwa elementy powinny stanowić tło, na którym będziesz budować kolejne elementy wystroju. Loftowe wnętrza charakteryzują się surowością, chłodem i brakiem wykończenia, dlatego wybrane surowce musza wpisywać się w te wytyczne. Możesz więc postawić na nieotynkowane ściany z czerwonej lub  białej cegły oraz drewnianą, postarzaną podłogę. Jeśli wolisz jeszcze bardziej surowy wystrój, wybierz na posadzkę surowiec przypominający beton lub kamienie. Oprócz tego warto jeszcze bardziej upodobnić kuchnię do wystroju pofabrycznego. Na ścianach możesz pozostawić niezakryte elementy instalacji hydraulicznej. 

Meble kuchenne do druga połowa sukcesu

Jeśli zależy na modnym i oryginalnym urządzeniu kuchni, dobierz odpowiednie do stylu loft meble. Stół i krzesła to bardzo ważne meble, które często znajdują się nawet w małej kuchni. Nie w każdym, domu jest jadalnia, a nawet jeśli, to kącik jadalniany w kuchni jest również potrzebny. Najlepiej kupić porządny zestaw mebli, bo wtedy będziesz mieć pewność idealnego dopasowania jego elementów. Oryginalnie prezentuje się np. stół z czarnym blatem i  metalowym stelażem o takim samym wybarwieniu. Natomiast krzesła również na czarnych metalowych nogach mogą mieć białe, wygodne siedziska. Do tego zestawienia dobierz metalowe szafki, taborety obrotowe i ewentualnie drewniana komodę. 

Oświetlenie i dodatki

Bez odpowiedniego oświetlenia nie można mówić o ciekawie i estetycznie zorganizowanej przestrzeni. Wybierz np. ciężkie, przemysłowe lampy z metalowych abażurach lub te z odkrytymi żarówkami. Klosz z kratkowanej stali tworzy niesamowite wrażenie. Wygląda atrakcyjnie nawet przy zgaszonym świetle, a po zapaleniu tworzy niezwykłą grę świateł na ścianach. Natomiast, jeśli chodzi o dodatki, nie przesadzaj w ich ilości. Wnętrze ociepli stary, kolejowy zegar lub ten  z tarczą w stylu retro. Sprawdzą się metalowe misy i kosze na owoce lub na różne drobiazgi. Z kolei na ścianach możesz stworzyć mini galerę ze zdjęć lub grafik czy plakatów o większych gabarytach.

Styl loftowy ze względu na swój minimalizm i surowość prezentuje się świetnie w małych kawalerkach, jak i w dużych wnętrzach. Jeśli tylko połączysz kolor i kształt w jedną spójną całość, uzyskasz ciekawe, funkcjonalne wnętrze. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Venetti.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *