Wnętrza

Jak urządzić pokój dziecięcy? Kilka rad dla rodziców przedszkolaka i ucznia

• Zakładki: 381


Remont pokoju dla dziecka to prawdziwe wyzwanie. Najczęściej pierwszy raz stajemy przed nim jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. Gdy minie kilka lat, zauważamy, że nie wystarczy tylko wymiana łóżeczka i odświeżenie pokoju – przydadzą się gruntowne zmiany. Warto zaaranżować pokój tak, by dziecko mogło się w nim bawić, uczyć, a także wkrótce przyjmować gości. O czym powinniśmy pamiętać, aranżując pokój dziecięcy?

Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać?

Do pokoiku dla dziecka wybierajmy meble, które posiadają atesty, poświadczające bezpieczeństwo. Ważne, by meble pokryte były odpowiednimi lakierami i farbami, a także czy nie mają ostrych krawędzi. Na te ostatnie można założyć zabezpieczenia, które kupimy wraz z zabezpieczeniami na kontakty. Jeśli Twoje dziecko chodzi jeszcze do przedszkola, zapewnij mu stolik, przy którym będzie odkrywało artystyczne talenty. Gdy pójdzie do szkoły, wystarczy że stolik zamienisz na biurko. Biurko powinno być jasne i w miarę możliwości gładkie, by nie rozpraszało dziecka podczas nauki.

Postaraj się tak zaplanować przestrzeń, by było ją jak najłatwiej posprzątać. Zabawki, choć są estetycznym dodatkiem do pokoju dziecięcego, w większości powinny być przetrzymywane w zamkniętym regale, szufladzie czy koszu, tak by nie zbierały kurzu. Warto wybrać takie meble, które będą funkcjonalne przez kilka lat.

Jaka podłoga do pokoju dziecięcego?

Podłoga powinna być z naturalnego tworzywa, najlepiej drewna, które nie uczula. Koniecznie połóż na nim dywan, na którym pociecha będzie się bawiła i na której będą mogli usiąść goście. Przyda się też kilka poduch, które stałe miejsce będą miały na górnej półce w szafie, a na czas przyjęcia urodzinowego posłużą za modne i wygodne siedziska. Dywan z krótkim włosiem będzie lepszym wyborem – łatwiej utrzymać go w czystości, co ma znaczenie nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na zdrowie dziecka.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
288 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *