Wnętrza

Jak wykorzystać obrazy abstrakcje w nowoczesnych wnętrzach?

• Zakładki: 12


Nie trzeba być znawcą sztuki, żeby zawiesić na ścianie obraz. Nie trzeba też analizować obrazu abstrakcyjnego, aby móc cieszyć się jego pięknem we własnym domu. Abstrakcyjne obrazy to przykład sztuki nowoczesnej, która idealnie dopełnia nowoczesne wnętrza. Jak wykorzystać obrazy-abstrakcje w aranżacji pokoju w stylu nowoczesnym?

Obrazy abstrakcje – wyrazisty akcent w minimalistycznym wnętrzu 

Styl nowoczesny w pomieszczeniach jest na tyle uniwersalny, że świetnie współgra z niemal każdym typem grafik, plakatów i obrazów na ścianach. W surowych, minimalistycznych, loftowych i skandynawskich wnętrzach wyrazisty obraz abstrakcja stanowi często największą ozdobę całego pomieszczenia. Kolorowa abstrakcja ożywi wyważoną aranżację w stonowanej kolorystyce i doda całemu wnętrzu nowej energii. Z kolei obraz w odcieniach szarości, bieli lub czerni stworzy ciekawy kontrast z bardziej kolorowym wnętrzem albo ścianą z cegieł popularną w stylu industrialnym. 

Ale abstrakcyjne obrazy to coś więcej, niż tylko zestawienia barw. Obraz może przecież cieszyć oko niezwykłą formą lub kompozycją nawet przy nieznacznym udziale gry kolorów. Do wyboru mamy geometryczne wzory, wyraziste kompozycje w różnych kolorach, płynne i delikatne formy czy też intrygujące, monochromatyczne prace.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kolorowy, geometryczny wzór czy monochromatyczną kompozycję, obraz abstrakcja będzie się prezentować w Twoim domu naprawdę zjawiskowo.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z obrazami VAKU DSGN.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *