Wnętrza

Jakie drzwi przesuwne do mieszkania wybrać?

• Zakładki: 7


Drzwi w mieszkaniu pełnią wiele praktycznych funkcji. Nie tylko dzielą przestrzeń, stanowią wejście do pomieszczania, ale też mogą być elementem dekoracyjnym wnętrza. Popularnością cieszą się obecnie drewniane drzwi przesuwne. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Drzwi przesuwne dodają budynkowi lekkości, pomagają doświetlić wnętrze, są też bardzo eleganckie. Drzwi przesuwne świetnie sprawdzą się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdyż pozwolą zaoszczędzić sporo przestrzeni. Takie drzwi to też wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych pomieszczenia. Zaletą drzwi przesuwnych jest też to, że eliminują możliwość głośnego trzaskania np. podczas przeciągów. 

Wybierając drzwi przesuwne, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, żeby były one solidne, wytrzymałe, praktyczne oraz odpowiednio dopasowane do wnętrza. Warto wcześniej przetestować klamki, zamki i zawiasy, aby mieć pewność, że drzwi będą się łatwo przesuwać. Stawiając na wysoką jakość, warto zdecydować się na drzwi przesuwne z litego drewna. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością. Dodatkowo są często malowane farbami wodnymi wysokiej jakości, a ich powierzchnia jest wzmacniana lakierem poliuretanowym, co zwiększa odporność na zarysowania. 

Drzwi z drewna litego charakteryzują się też ciekawym, modnym designem. Świetnie będą się prezentować zarówno w formie minimalistycznej, jak i z modnymi przeszkleniami czy dekoracyjnymi zdobieniami. Drzwi przesuwne z litego drewna łatwo można dopasować do każdego rodzaju wnętrza, występują one w takich kolorach jak ciemny brąz, naturalny czy bielony.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Producent drzwi przesuwnych WooDoo Design – http://woodoodesign.pl/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
120 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *