Salon

Kominek w małym salonie w bloku – must-have na zimę

• Zakładki: 120


Marzysz o klasycznym kominku w salonie, przed którym można by siedzieć na miękkim dywanie, godzinami wpatrując się w hipnotyzujące płomienie? Niestety nie każdy ma szansę zrealizować takie marzenie. Problemy napotykają przede wszystkim mieszkańcy bloków, w których kominka postawić się nie da. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się… kominek elektryczny!

Jakie zalety ma kominek elektryczny w salonie?

Jedną z największych zalet kominka elektrycznego w salonie – taką, którą powinni wziąć pod uwagę również mieszkańcy domów jednorodzinnych – jest wyższość nad tradycyjnym kominkiem pod względem ekologicznym. Kominek elektryczny nie emituje szkodliwych substancji do środowiska, co niestety robi wariant klasyczny. Jednocześnie zachowuje cechy, na których zależy miłośnikom kominków. Przykładowo kominek elektryczny 3D to model z wypukłą szybą, która daje wrażenie trójwymiarowości. Istnieje też kominek elektryczny z mgiełką imitującą dym.

Zamontowanie kominka elektrycznego jest o wiele łatwiejsze, szybsze i mniej kosztowne niż wybudowanie prawdziwego. Kominek na prąd nie wymaga usuwania pozostałości: popiołu. Jego obsługa jest bajecznie prosta i mogą się nią zajmować nawet najmłodsi członkowie rodziny. Podczas gdy kominek elektryczny obsłużysz zdalnie, tradycyjnego – nie.

A może by tak… kominek elektryczny z funkcją grzania?

Działanie podstawowego kominka elektrycznego polega wyłącznie na dostarczaniu przyjemności wizualnej. Efekt płomieni wywołany zostaje przez diody LED, które znajdują się między polanami drewna czy bryłkami węgla. Warto jednak wiedzieć, że powstał nowoczesny kominek elektryczny z funkcją grzania, w którym występuje grzałka bądź podczerwień. By uzyskać ciepło, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na obudowie kominka elektrycznego bądź posłużyć się pilotem. To idealne rozwiązanie na chłodne jesienne i mroźne zimowe wieczory dla mieszkańców bloku, a także posiadaczy domów jednorodzinnych, którzy cenią ochronę środowiska.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
238 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *