Wnętrza

Nowoczesne schody drewniane — jakie wybrać do domu? Podpowiadają eksperci z firmy Panas

• Zakładki: 19


Podczas remontu lub budowy domu zastanowić należy się nad wieloma kwestiami, a wśród nich jest między innymi wybór schodów. Na rynku dostępne są różne możliwości, co może jednocześnie cieszyć, ale i powodować stres u domowników. Dlaczego schody drewniane są ponadczasowym rozwiązaniem i czym charakteryzują się modele nowoczesne?

Zalety schodów z drewna

Niektórym wydaje się, że schody drewniane są czymś dawno zapomnianym. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że nowoczesne schody wykonane z litego drewna są rozwiązaniem idealnym tak naprawdę do większości przestrzeni. Mają przy tym sporo zalet, które przekonują do zdecydowania się na takie właśnie rozwiązanie w swoim domu. Wymienić trzeba przede wszystkim żywotność. Drewniane wyroby znane są ze swojej trwałości i długowieczności. Oznacza to, że służyć będą na wiele lat. Ponadto schody z drewna prezentują się bardzo elegancko i nietrudno będzie dopasować je do najróżniejszych aranżacji.

Jak wybrać schody nowoczesne?

Na wybór schodów drewnianych wpływ może mieć wiele czynników. Wśród nich wymienia się między innymi kształt pomieszczenia. Schody uznaje się bowiem za skomplikowany element, który należy właściwie dopasować. Duże znaczenie ma również wybór gatunku drewna na schody. Miękkie drewno może być przydatne w przypadku niektórych elementów konstrukcyjnych. Drewno twarde natomiast sprawi, że schody będą twarde i trwałe, przez co nie będą tak podatne na uszkodzenia. Najpopularniejszy wybór wśród rodzimych gatunków drzew stanowi dąb, który zachwyca swoimi walorami estetycznymi i niezwykłą trwałością.

Rodzaje nowoczesnych schodów

Nowoczesne schody dzielą się na różne rodzaje, a wybór konkretnego zależy oczywiście od oczekiwań klienta czy aranżacji domu. Oto kilka propozycji!

Schody dywanowe

Schody dywanowe charakteryzują się zwartą budową i brakiem wsporników. Cały ciężar konstrukcji oparty jest na ścianie, stropie lub podłodze.

Schody gięte

Ten rodzaj schodów będzie idealny do niewielkich pomieszczeń. Zajmują mało miejsca, a prezentują się bardzo elegancko. Można je dopasować zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Schody na stalowej konstrukcji

To doskonała alternatywa dla drewnianych klasycznych schodów. Takie nowatorskie rozwiązanie przeznaczone jest do minimalistycznych wnętrz, gdzie idealnie współgrać będzie z nowoczesnymi meblami czy dekoracjami.

Decyzja o wyborze schodów nowoczesnych z drewna nie musi być trudna. Warto pamiętać o dobrym gatunku drewna, pasującej do aranżacji domu stylistyce i sprawdzonym producencie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
72 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *