Wnętrza

Postarzane meble — do jakich wnętrz pasują?

• Zakładki: 17


Meble wykonane z litego drewna są pożądane przez wiele osób. Fakt, że możemy znaleźć je w różnej stylistyce, dodatkowo zachęca do kupna. Obecnie stale rośnie także zainteresowanie postarzanymi meblami. W jakich wnętrzach najlepiej odnajdzie się takie wyposażenie?

Stylowe meble postarzane we wnętrzach

Na popularność postarzanych mebli z całą pewnością wpływa ich niepowtarzalny wygląd. Nie bez znaczenia jest także fakt wykonania ich z drewna, które jest surowcem kojarzonym z ponadczasowością i trwałością. W jakich wnętrzach sprawdzi się szafa dębowa postarzana i inne wyposażenie w podobnej stylistyce? Bardzo często możemy je spotkać w pomieszczeniach zaaranżowanych na styl prowansalski, gdzie motywem przewodnim jest sielskość. Nie oznacza to, że wnętrza te pozbawione są elegancji, wręcz przeciwnie. Specyficzne dla Prowansji kolory dobrze łączą się z postarzonymi meblami, a całość sprawia, że pomieszczenie staje się kunsztowne.

Innym stylem, który nieodłącznie wiąże się z postarzanymi meblami, jest tak zwany shabby chic. Dominują tutaj jasne oraz stonowane odcienie, a główny element stylistyki stanowi zwykle biel. W takiej aranżacji drewniane postarzane meble dodają lekkości i jednocześnie wprowadzają niezwykle przytulny klimat. Wystarczy jedynie umieścić w pomieszczeniu dodatki charakterystyczne dla wspomnianego stylu i możemy cieszyć się harmonijnie i oryginalnie urządzonym wnętrzem.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem stolarskim Anzys.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *