Sypialnia

Poznaj najlepszy kolor ścian w sypialni!

• Zakładki: 281


Jaki kolor do sypialni jest najlepszy? Jaka barwa pozwala zasnąć, zrelaksować się i wypocząć po całym dniu? Przekonaj się, do jakich wniosków doszli specjaliści od aranżacji wnętrz i pomaluj lub wytapetuj sypialnię tak, by czerpać z przebywania w niej jak najwięcej korzyści. Zapraszamy do lektury!

Jaki kolor do sypialni pozwala wypocząć?

Sypialnia stanowi strefę odprężenia i wypoczynku po całym dniu wykonywania obowiązków. Jeśli to właśnie wartość relaksacyjna przyświeca Ci podczas urządzania tego pomieszczenia, najlepszym kolorem do sypialni będzie jeden z palety jasnych. Jasność sprzyja wyciszeniu i uspokojeniu, a przy okazji czyni wnętrza przytulnymi. Popularne kolory ścian w sypialni to niebieski i zielony. Pierwszy relaksuje i wprowadza harmonię, drugi uspokaja i wycisza emocje. Poza tym oba pojawiają się w naturze, a ludzki mózg bardzo dobrze czuje się w otoczeniu naturalnych odcieni.

Właściwe barwy do sypialni to także pastele i pudry. Sprawdzą się beż, róż, szarość, biel oraz kolory wymienione wyżej: niebieski (odcień: błękit) i zielony (odcień: mięta).

fotografia sypialni

Małe sypialnie – jaki kolor ścian wybrać?

Ustaliliśmy już, że kolory do sypialni nie powinny być ciemne. Ta zasada ma szczególne znaczenie w kontekście niewielkich pomieszczeń. Ciemne barwy optycznie je zmniejszają, a także czynią mrocznymi. Doskonały kolor ścian w małej sypialni stanowi biel. Odbija światło i powiększa przestrzeń wizualnie. Tak samo działają farby jasne z perłowym połyskiem.

Białe ściany w sypialni mają jeszcze jedną zaletę – bardzo dobrze prezentują się w zestawieniu z meblami i dodatkami o dowolnym kolorze. To świetna wiadomość dla osób, które lubią przemeblowania i zmiany. Dzięki białym ścianom w pokoju możesz co sezon cieszyć się zupełnie nową sypialnią, wybierać modne dekoracje i bawić się różnymi stylami urządzania wnętrz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
375 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *