Ogród i balkon

Siatka pleciona czy zgrzewana – którą wybrać? Poznaj opinię ekspertów z firmy STAL

• Zakładki: 20


Siatka na rynku ogrodzeń nadal ma bardzo silną pozycję. Jest materiałem ekonomicznym i łatwym w montażu. Doskonale zabezpiecza zarówno tereny prywatne, jak i przemysłowe. Sprawdza się w również w sadach, szkółkach drzew i oddzielaniu terenu leśnego od drogi. Pleciona czy zgrzewana? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Dowiedz się, czym się różnią i kiedy warto sięgnąć po dany typ. 

Porównanie siatki plecionej i zgrzewanej: jakie są ich zalety i wady?

Siatka ogrodzeniowa tworzona jest ze stalowych drutów. Aby je połączyć i uzyskać praktyczną konstrukcję, druty trzeba zapleść lub zgrzać punktowo i właśnie w ten sposób powstają siatki plecione lub zgrzewane.

Siatka pleciona 

Jest produkowana z drutu lub linki najczęściej o średnicy 2,4 mm. Siatkę nawija się na rolkę i sprzedaje na metry. Dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych i wysokościach. Siatka wykazuje dużą elastyczność i może być łatwo dopasowana do różnych kształtów. Jest to jednocześnie zaleta i wada, gdy odpowiednie naciągnięcie jej i zamontowanie zajmuje więcej czasu niż w przypadku siatki zgrzewanej i wiąże się z zakupem napinaczy i drutów naciągowych. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, ale może być trudny do utrzymania w czystości. 

Siatka zgrzewana 

To rodzaj siatki spawanej. Stalowe druty w miejscach, w których się krzyżują, są ze sobą zgrzewane. Dzięki tej metodzie siatka jest sztywniejsza i przez to trwalsza niż jej pleciony odpowiednik. Ma dużą odporność na obciążenia statyczne i dynamiczne. Nie ma potrzeby naciągania tego typu siatki i tym samym zakupu akcesoriów, co przekłada się na niski koszt. Aby ja zamontować, wystarczy rozłożyć ją na słupkach i spiąć za pomocą elementów montażowych. Siatka zgrzewana nie wymaga podmurówki. 

Siatka pleciona czy zgrzewana?

Jeśli ogrodzenie ma charakter tymczasowy, poziom zabezpieczenia nie jest ważny, a tobie zależy na możliwości wyboru koloru, wybierz siatkę ogrodzeniową plecioną. Szukając ogrodzenia na stałe, o dużej trwałości i szybkim montażu, zdecydowanie lepiej postawić na siatkę zgrzewaną. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *