Wnętrza

Szafa wnękowa – stylowa i praktyczna

• Zakładki: 14


Są takie meble, których nie może zabraknąć w Waszym domu czy mieszkaniu. Dzięki nim każde wnętrze stanie się bardziej praktyczne, a przy tym ergonomiczne. Na pewno do tej kategorii możemy zaliczyć szafę wnękową. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat i poznać jeszcze więcej zalet takiego mebla.

Szafa wnękowa idealnie dopasowana do każdej przestrzeni 

Szafa wnękowa jest meblem, który można idealnie dopasować do danej przestrzeni. Stanowi coś więcej niż zwykły mebel. Można określić ją także mianem garderoby. Taką szafę można zamontować w miejscach, które zazwyczaj są niewykorzystane. Dodatkowo można też wybrać taki model, który będzie zabudowany od podłogi do samego sufitu. W ten prosty sposób zyskacie jeszcze więcej miejsca do przechowywania. W górnej części można wykonać tzw. pawlacze, które pomieszczą np. walizki, czy rzadko używane ubrania. Duże znaczenie ma także fakt, że szafy wnękowe sprawdzą się nawet w małych mieszkaniach czy kawalerkach, a dzięki dekoracyjnym drzwiom będą stanowić dodatkową dekorację wnętrza. Pasują również do sypialni czy nawet kuchni. Oczywiście decydując się na taki mebel trzeba pamiętać o tym, aby wybrać model wykonany z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Szafa wnękowa skrojona do Twoich potrzeb

Szafa wnękowa może być wykonana np. z płyty MDF, ale też z drewna. Można wybrać model z gotowym rozkładem i rozstawieniem półek, ale też samodzielnie zaprojektować mebel zgodnie z własnymi preferencjami. Poza wnętrzem należy wybrać również drzwiczki. Bardzo popularne są drzwiczki przesuwne, które nie zajmują dużo miejsca, ale można też wybrać szafę otwieraną standardowo czy nawet z łamanymi drzwiczkami. Każdy wariant ma swoje zalety. Przy wyborze warto jeszcze kierować się designem szafy. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indeco – producentem drzwi przesuwnych: 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
61 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *