Wnętrza

Sztućce srebro-złote – zestaw do zadań specjalnych

• Zakładki: 21


Jeśli nie potrafisz wybrać między złotem a srebrem, darząc ten szlachetny duet szczerym uczuciem, a możliwości finansowe nie pozwalają ci na zakup 2 kompletów sztućców, rozwiązaniem są sztućce srebro-złote. 

Pod hasłem sztućce srebrno-złote tak naprawdę ukrywają się sztućce z wysokiej klasy stali nierdzewnej zawierające złote elementy lub zdobienia. To prawdziwy zestaw do zadań specjalnych, który 18-procentowej zawartości chromu zawdzięcza trwałość na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, a obecności złota umiejętność estetycznego dopełniania eleganckiej zastawy. Łączą tradycję i nowoczesność. Doskonale sprawdzają się zarówno w codziennym użytkowaniu, w towarzystwie nowoczesnej lub tradycyjnej zastawy, jak i podczas uroczystości wymagających szczególnej oprawy. Jeśli jesteś miłośnikiem subtelnej elegancji, wybierz sztućce z aplikacjami ze złota płatkowego o klasycznym wzornictwie. Prezentują się wyjątkowo dyskretnie, pięknie dopełniając porcelanową zastawę, bez skupiania na sobie większej uwagi. Miłośnikom stwierdzenia, że w naturę złota nie jest wpisana skromność, polecamy sztućce ze złotymi końcówkami trzonków. Przyciągają oko, podkreślając i wzmacniając uroczysty charakter spotkania. 

Sztućce srebro-złote: pielęgnacja 

Posiadacze sztućców srebro-złotych muszą pamiętać o właściwiej pielęgnacji i przechowywaniu swoich stołowych skarbów. Choć stal nierdzewna z lubością oddaje się kąpieli wodnej w bębnie zmywarki, złoto podchodzi do czyszczenia mechanicznego z większą ostrożnością. Złota część jest dużo wrażliwsza na zarysowania. Mimo iż wielu producentów deklaruje możliwość czyszczenia sztućców dwukolorowych w zmywarce, ręczna pielęgnacja z użyciem delikatnych środków jest sposobem na wydłużenie ich żywotności. Sztućce srebrno-złote należy przechowywać w pudełku specjalnie do tego celu przeznaczonym.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *