Wnętrza

Sztuka nowoczesna we wnętrzach [TREND ALERT]

• Zakładki: 21


Sztuka na dobre zagościła we wnętrzach naszych domów. Już od kilku lat w trendach wnętrzarskich widać zwrot ku sztuce. Coraz chętniej zdobimy ściany obrazami, grafikami oraz plakatami, a proste ramki na zdjęcia zastępujemy sztuką nowoczesną. Dzieło sztuki w salonie czy sypialni to często „wisienka na torcie” całej aranżacji wnętrza. Przekonaj się, jak sztuka nowoczesna nada wnętrzu Twojego domu indywidualny charakter.

Nowoczesne obrazy w domu – co wybrać?

Surrealistyczne kreacje Salvadora Dalego, kompozycje Picassa czy pop-artowe płótna z powodzeniem wpasują się w nowoczesne wnętrza. W projektach mieszkań pojawiają się nowoczesne obrazy inspirowane największymi artystami i ruchami, jakie reprezentuje sztuka nowoczesna. Obrazy najlepiej dobrać do stylu aranżacji.

Obrazy abstrakcyjne w nowoczesnym wnętrzu

Obrazy abstrakcyjne świetnie sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Prosta forma pomieszczenia i gładkie, surowe powierzchnie doskonale współgrają z wyrazistymi, kolorowymi kompozycjami wielobarwnych linii i brył. Ograniczona paleta barw w aranżacji stanowi najlepsze tło dla abstrakcji, a pomieszczenie nie wydaje się nudne i pozbawione charakteru.

Plakaty i street art

Nowoczesne grafiki, sztukę uliczną i grafitti możesz też wykorzystać we wnętrzu. Mocny przekaz i prosta, współczesna forma wprowadzi do Twojego salonu, kuchni lub sypialni powiew świeżości.

Odrobina koloru, czyli pop-art

Jeśli wystrój pomieszczenia bazuje na geometrycznych formach i kolorze, możesz zdecydować się na dodanie na ściany akcentu w stylu pop-art. Krzykliwe formy i odważne kolory to cecha rozpoznawcza tego nurtu. Nie boisz się wyrazistych dodatków? Pop-artowe obrazy to propozycja dla Ciebie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vaku-dsgn.pl.

Zdj. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *