Instalacje

Wybierz klimatyzację i ciesz się czystym powietrzem

• Zakładki: 9


Klimatyzacja w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna. W końcu lato bywa naprawdę upalne, a wentylacja grawitacyjna nie jest w stanie wystarczająco schłodzić wnętrza. Zresztą przy dużych upałach także wentylacja mechaniczna nie daje odpowiedniego poziomu komfortu. Jednocześnie klimatyzacja staje się urządzeniem wszechstronnym, które sprawdza się także zimą do dogrzewania. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej i wybrać najlepszą klimatyzację w Łodzi.

Klimatyzacja – co masz do wyboru?

Wybór rodzaju klimatyzacji zależny jest od potrzeb. Trzeba wziąć pod uwagę powierzchnię użytkową, to czy chce się schładzać i oczyszczać powietrze w jednym pomieszczeniu czy w całym mieszkaniu bądź domu. Istotne znaczenie ma metraż, a nawet rozmieszczenie wyposażenia wewnątrz, ponieważ dla efektywności trzeba wybrać nie tylko odpowiednią moc klimatyzacji, ale również zamontować ją w odpowiednim miejscu. Do wyboru jest klimatyzacja Łódź split i multi split, można też wybrać jednostkę przenośną łączącą cechy klimatyzacji wewnętrznej i zewnętrznej. Klimatyzacja split to w dużym uproszczeniu jednostka zewnętrzna połączona systemem miedzianych rurek z jednostką wewnętrzną. W owych rurkach krąży czynnik chłodniczy, który jest podgrzewany przez sprężarkę i poddawany wysokie ciśnieniu, a następnie kierowany do skraplacza. Klimatyzacja multi split składa się z kilku jednostek wewnętrznych połączonych z jednostką zewnętrzną. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy chce się chłodzić lub dogrzewać klimatyzatorami więcej niż jedno pomieszczenie. 

Klimatyzacja – poznaj rodzaje i dowiedz się więcej o montażu 

Decydując się na klimatyzację w domu czy w biurze możesz wybierać nie tylko system split czy multi split, ale również rodzaj klimatyzacji. Bardzo popularne są jednostki ścienne, które umieszcza się w górnej części ściany w danym pomieszczeniu. Mają elegancki design są łatwe w obsłudze i jest do nich bezpośredni dostęp. Można też zdecydować się na klimatyzację kanałową. Ten rodzaj kanalizacji ze względu na konieczność rozprowadzenia systemu rurek miedzianych należy zaplanować na etapie budowy domu lub gruntownego remontu budynku. Ciekawym wyborem dla osób, które w danym pomieszczeniu dysponuję sufitem podwieszanym jest klimatyzacja kasetonowa. Jest ona niemal niewidoczna i świetnie dystrybuuje powietrze po całym pomieszczeniu. Zatem możesz wybrać taką klimatyzację, która najlepiej się sprawdzi. Pamiętaj, że istotne znaczenie ma także odpowiedni montaż jednostki zewnętrznej i jednostek wewnętrznych, które powinny być zamontowane we właściwej odległości od siebie, tak by klimatyzacja była jak najbardziej efektywna. Warto podkreślić, że współczesne klimatyzatory nie tylko ochładzają wnętrze, ale mogą je również dogrzewać w okresie grzewczym i są bardziej wydajne niż np. przenośne grzejniki elektryczne. Dodatkowo mogą mieć funkcję jonizacji powietrza i jego oczyszczania, np. dzięki wbudowanym filtrom HEPA. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Centrum Rekuperacji.   

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *