Budowa

Brama przesuwna teleskopowa – jak działa i gdzie się sprawdzi? Odpowiadają eksperci z Hi Motions

• Zakładki: 350


Brama przesuwna teleskopowa to rodzaj bramy, która składa się z co najmniej dwóch paneli (modułowych skrzydeł), które są połączone ze sobą i mogą być przesuwane wzdłuż toru jezdnego. Bramy te są często stosowane w miejscach, gdzie potrzebna jest duża powierzchnia otwarcia, takich jak parkingi lub magazyny. Doskonale sprawdzają się również na posesjach prywatnych, gdzie występuje krótki lub stromy podjazd, więc brama skrzydłowa mogłaby nie zdać egzaminu.

Bramy przesuwne teleskopowe charakteryzują się bardzo szybkim czasem otwierania – otwierają się prawie dwa razy szybciej niż brama samonośna o tej samej długości. Panele zamontowane są na prowadnicach i przesuwają się dzięki napędowi elektrycznemu lub hydraulicznemu. Zamknięta brama teleskopowa przypomina bramę przesuwną. Różnica staje się widoczna w momencie otwierania bramy – dwa skrzydła dzielą się i ustawiają w linii ogrodzenia jedno za drugim. Przypomina to rozsuwane części teleskopu i stąd właśnie nazwa tego typu bramy wjazdowej.  Bramy przesuwne teleskopowe są bardzo wytrzymałe i trwałe oraz oferują dużo większy obszar otwarcia niż tradycyjne bramy skrzydłowe, dlatego sprawdzają się w miejscach wymagających specyficznego podejścia do przestrzeni. 

Sposób otwierania bram teleskopowych 

  • Bramy samonośne unoszą się ponad podłożem dzięki zastosowaniu przeciwwagi i kilku rolek. Tego typu rozwiązanie może być nieco kłopotliwe zimą, gdy napada dużo śniegu. 
  • Bramy przesuwne teleskopowe przesuwają się po specjalnej szynie zainstalowanej w podłożu. Skrzydła bramy są wyposażone w niewielkie kółka, by móc przesuwać się szynie. 

Jak zainstalować bramę przesuwną teleskopową? 

  • Krok 1 – przygotuj miejsce instalacji. Upewnij się, że jest ono wolne od przeszkód, takich jak kamienie, gałęzie lub inne elementy, które mogłyby utrudnić ruch bramy, a także, że istnieje odpowiednia ilość miejsca na montaż bramy przesuwnej teleskopowej.
  • Krok 2 – zainstaluj szyny prowadzące. Powinny być umieszczone na obu stronach otworu bramy i powinny być dostosowane do jej rozmiaru. Należy je zamontować na podporach i zabezpieczyć śrubami.
  • Krok 3 – zamontuj skrzydła bramy. Powinny być umieszczone na szynach prowadzących i zabezpieczone śrubami lub innymi elementami mocującymi.
  • Krok 4 – zainstaluj mechanizm napędowy. Musi być umieszczony po stronie skrzydeł bramy i połączony ze skrzydłem za pomocą łańcucha lub linki napinającej.
  • Krok 5 – odłącz mechanizm napędowy do systemu sterującego. System można podłączyć do gniazda elektrycznego lub akumulatora, aby umożliwić automatyzację otwierania i zamykania bramy przesuwnej teleskopowej.
  • Krok 6 – sprawdź działanie bramy, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie i bezpiecznie.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
464 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *