Budowa

Bramy panelowe – stylowe rozwiązanie dla wymagających

• Zakładki: 31


Bramy panelowe to rozwiązanie niezwykle praktyczne, ale też stylowe. Warto wiedzieć, że będą stanowić idealne wykończenie ogrodzenia. Szerokość światła bramy standardowo powinna wynosić 4 metry. Na jakie modele warto postawić?

Bramy panelowe – jakość i trwałość w jednym

Wybór bramy panelowej nie jest wcale taki łatwy. W końcu trzeba zwracać uwagę nie tylko na walory praktyczne, ale też na trwałość. Dobra brama powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne. Powinna też zapewniać prywatność, choć nie można zapominać o tym, jak duże znaczenie ma odporność na korodowanie. Zmienne warunki atmosferyczne, deszcz czy śnieg, a nawet gradobicie w przypadku nieodpowiednio zabezpieczonych bram mogą wywołać wiele szkód. Bardzo szybko może też pojawić się rdza, co niestety będzie wskazywało na to, że Wasza brama była słabej jakości. Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto najlepiej od razu zainwestować w bramy, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Doskonale sprawdzą się bramy panelowe ocynkowane, ale można wybrać jeszcze trwalsze, czyli takie, które są nie tylko ocynkowane, ale też lakierowane proszkowo. Musicie wiedzieć, że bramy panelowe można wykorzystać zarówno jako element ogrodzenia domu mieszkalnego, ale też budynku firmy czy innych miejsc użytku publicznego. Pomimo relatywnie niskich kosztów trwałość takich bram jest wręcz imponująca. 

Estetyka ma znaczenie, czyli jakie kolory bram panelowych wybrać

Bramy panelowe dostępne są w wielu różnych kolorach. Trzeba przyznać, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można postawić na bramy w kolorze zielonym, które są ponadczasowe i świetnie współgrają z klasycznym tynkiem domu. Dla miłośników nowoczesnego stylu polecamy wersję kolorystyczną taką jak czerń, czy grafit. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.       

Fot. Shutterstock 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *