Budowa

Czy drzwi zewnętrzne z szybami są bezpieczne?

• Zakładki: 383


Drzwi zewnętrzne do domu pełnią jednocześnie dwie funkcje: estetyczną i ochronną. Drzwi z szybami niewątpliwie są piękne. Czy jednak bezpieczne? A może przeszklone drzwi lepiej stosować wewnątrz domu, pomiędzy pokojami, na zewnątrz zaś zastosować klasyczne drzwi z jednolitego materiału? Poznaj odpowiedzi i właściwie zabezpiecz swój dom!

Drzwi zewnętrzne z szybą a bezpieczeństwo

Wydaje się, że drzwi zewnętrzne z szybami są łatwiejsze do sforsowania niż klasyczne pełne drzwi. Podczas gdy w tradycyjnych drzwiach włamywacze mogą jedynie uszkodzić zamek i w ten sposób dostać się do środka, drzwi zewnętrzne z szybą dodatkowo umożliwiają stłuczenie szkła, wsadzenie ręki i odblokowanie mechanizmu zamka od wewnątrz.

Warto jednak wiedzieć, że szyba zastosowana w drzwiach zewnętrznych nie stanowi zwykłego szkła, delikatnego i kruchego, możliwego do rozbicia łomem lub innym twardym narzędziem. Współcześnie w drzwiach wykorzystuje się pakiety szybowe, czyli zwielokrotnione tafle szkła oddzielone ramką dystansową. Przestrzeń między nimi zostaje wypełniona argonem. Dodatkowo co najmniej jedna z szyb jest szybą antywłamaniową (np. wzmocnioną warstwami folii PVB).

drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne z szybami a prywatność

Pozostaje jeszcze kwestia prywatności oraz ewentualnego „kuszenia złodzieja”, który przez szybę może dojrzeć cenne przedmioty i nabrać ochoty na sforsowanie drzwi. Czy zawsze drzwi zewnętrzne z szybą muszą oznaczać pełny wgląd dla osób stojących przed domem?

Otóż nie! Nawet jeśli szyba w drzwiach jest duża bądź w skrzydle znajduje się kilka przeszkleń, można cieszyć się pełnią prywatności. Szyba refleksyjna odbija światło i nabiera właściwości lustrzanych. Wgląd do wnętrza ograniczają także szyby popielato-białe i mleczne, piaskowane, satynowe, barwione w masie. Dzięki takim rodzajom szkła zwiększysz nie tylko prywatność i bezpieczeństwo domu, ale także estetykę. To doskonały wybór.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
263 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *