Budowa

Czy warto stosować nadproża strunobetonowe?

• Zakładki: 24


Wyprodukowane z wysokiej jakości betonu nadproża strunobetonowe to ekonomiczne rozwiązania zarówno dla budynków jednorodzinnych, jak i dla instytucji publicznych. Ten element zamykający otwory okienne i drzwiowe wyróżnia się ogromną wytrzymałością i znacznie skraca czas budowy. Nie tylko ogranicza wydatki na inwestycję, ale także eliminuje wiele prac budowlanych, niezbędnych przy stosowaniu tradycyjnych nadproży. Konstrukcja z zastosowaniem tego nowoczesnego rozwiązania daje gwarancję stabilności i trwałości.

Czym są nadproża strunobetonowe i jakie mają zastosowania?

Nadproża strunobetonowe produkowane są z wysokiej jakości betonu klasy C40/50. Uzbrojono je strunami stali sprężającej wytrzymującej rozciąganie 2060 Mpa. Dlatego z powodzeniem nadają się do przenoszenia obciążeń budynku. Nie ma konieczności ich dozbrajania, co zmniejsza koszty prac i materiałów, a także skraca czas budowy. Ze względu na dużą wytrzymałość mogą być wykorzystywane nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także publicznym.

Czym się charakteryzują nadproża strunobetonowe?

To nowoczesne rozwiązanie budowlane, jakim jest nadproże strunobetonowe, pozwala na większą nośność niż w przypadku tradycyjnych nadproży. Dzięki temu możliwe jest ich wykorzystanie w przypadku otworów o dużej rozpiętości, nawet do czterech metrów, bez konieczności stemplowania. Brak konieczności dodatkowego dozbrajania może zmniejszyć koszty nawet o 30%, nie zmniejszając stabilności i trwałości konstrukcji.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BUDMATER – https://budmater.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *