Budowa

Przeprowadzka do nowego mieszkania – samodzielnie czy z firmą?

• Zakładki: 23


Planujesz kupić lub wynająć nowe mieszkanie i będziesz musiał przewieźć sporo rzeczy? Przekonaj się, jakie wady i zalety mają przeprowadzki samodzielne i z firmą przewozową. Jeśli zainteresuje Cię drugie rozwiązanie, skorzystaj z darmowej wyceny.

Samodzielna przeprowadzka – wady i zalety

Przewożenie rzeczy z mieszkania do mieszkania samodzielnie pozostawia ogromną swobodę, jeśli chodzi o wybór dnia i godziny. Możesz zająć się przewozem w przerwie świątecznej czy nocą, czego raczej nie zaoferuje Ci żadna firma przeprowadzkowa. Ponadto w przypadku mieszkania wypełnionego umiarkowaną liczbą przedmiotów koszt samodzielnego przewodu może być niższy.

Niestety samodzielne przeprowadzki wymagają poświęcenia im całej uwagi i wygospodarowania co najmniej jednego dnia wolnego. Trzeba wynająć samochód transportowy i właściwie zabezpieczyć delikatne przedmioty, np. elektroniczne, aby nie uległy uszkodzeniu. Przy dużej liczbie rzeczy może się okazać, że przeprowadzka będzie droga.

Przeprowadzka z firmą przewozową – wady i zalety

Profesjonalne przeprowadzki w Warszawie czy innym mieście zdejmują z klienta obowiązek troszczenia się o detale. Możesz wziąć w pracy wolne, ale możesz pracować normalnie – jak wolisz. W pełnym pakiecie usługi otrzymujesz elementy takie jak zapakowanie przedmiotów do kartonów, zniesienie, przewóz, wniesienie. Ekipa rozkręci i skręci meble za Ciebie, a nawet ustawi je tam, gdzie sobie zażyczysz. Delikatny sprzęt zostanie odpowiednio zabezpieczony. Mało tego, firma przeprowadzkowa wybierze łagodną trasę przewozu.

Minusami skorzystania z usługi mogą być koszty (koniecznie zrób porównanie, czy aby na pewno nie zapłacisz więcej za wynajęcie samochodu i dzień wolny od pracy!) oraz konieczność wybrania terminów pokrywających się z godzinami pracy firmy przeprowadzkowej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Megam-przeprowadzki.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
141 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *