Budowa

Zalety stosowania słupków ogrodzeniowych

• Zakładki: 30


Wybór ogrodzenia ma znaczenie i wie to każdy inwestor. Jednak poza znalezieniem dobrych przęseł ocynkowanych ważną rolę pełnią też słupki ogrodzeniowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety stosowania.

Stabilność ogrodzenia na miarę oczekiwań

Dobre ogrodzenie zapewnia bezpieczeństwo, ale też prywatność. Powinno być ono trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwie dużą popularnością cieszą się siatki ogrodzeniowe. Aby mogły pełnić swoją rolę należy do nich dobrać odpowiednie słupki ogrodzeniowe. Warto wiedzieć, że słupki okrągłe dobiera się do siatek, natomiast słupki prostokątne profilowe najczęściej służą do przęseł paneli ogrodzeniowych. Nie można zapominać jak ważna jest ich jakość. Poza walorami estetycznym trzeba zwrócić uwagę na to, czy dany słupek jest odporny na korodowanie. Do wyboru są słupki obustronnie ocynkowane bądź też z podwójnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. W drugim przypadku stosowany jest ocynk, a także lakier proszkowy. W ten prosty sposób słupek zyskuje jeszcze większą odporność i nawet po wielu latach będzie dobrze się prezentował. Słupki ogrodzeniowe dostępne są w czterech podstawowych kolorach, a to oznacza, że bardzo łatwo dobrać je do koloru przęseł czy siatki. Można zdecydować się na zielone, brązowe, czarne lub grafitowe.

Ogrodzenie z przęseł czy siatki – trwałość i niezawodność na lata

Aby móc wykonać mocne ogrodzenie z przęseł czy też siatki, niezbędne jest zastosowanie słupków ogrodzeniowych. Zapewniają one stabilność. Warto jeszcze wiedzieć, że w przypadku podłoża betonowego, a więc jeżeli macie położoną kostkę, płyty betonowe czy też asfalt, musicie zastosować podstawę do słupa, którą wystarczy przykręcić do betonu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
111 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *