Łazienka

3 najczęstsze błędy przy urządzaniu małej łazienki

• Zakładki: 208


W aranżacji małej łazienki nietrudno o błędy! Aby zaprojektować funkcjonalną łazienkę na niewielkim metrażu, musisz mieć sporą wiedzę. Zanim zaczniesz urządzać wnętrze, poznaj dostępne dla małych łazienek rozwiązania i sprawdź, jakie są najczęściej popełniane błędy przy aranżacji małej łazienki. Czytaj dalej!

Źle rozplanowany układ łazienki

W małej łazience oczywiście lepiej sprawdzi się prysznic, niż wanna. Ale to nie wszystko, co warto wiedzieć o funkcjonalnym rozkładzie przestrzeni. Aby móc sprawnie poruszać się po łazience, warto pozostawić wokół prysznica przynajmniej 70×90 cm miejsca. Przed zlewem pozostaw wolną przestrzeń przynajmniej 65×110 cm. Zachowaj prawidłowe odległości pomiędzy strefami, aby swobodnie korzystać z mebli i armatury.

Niedopasowana armatura

Dobierz odpowiedni rozmiar armatury – sprawdź umywalki na zamówienie i wanny na wymiar, aby maksymalnie wykorzystać możliwości przestrzeni. Zadbaj też o harmonijny design – wybierz meble z jednej serii, w dopasowanej kolorystyce. Nadmiar faktur i kolorów może powodować chaos w aranżacji.

Małe lub wzorzyste płytki

Unikaj też wzorzystych płytek na podłodze lub na ścianach. Jeśli chcesz zastosować ozdobniki, wybierz dla nich jedno miejsce w łazience, a resztę wyłóż jednolitymi płytkami. Postaw też na duże płytki w większym formacie zamiast małych – w ten sposób optycznie powiększysz wnętrze. Ciekawym trikiem jest też wybór jasnych kolorów i dobrego oświetlenia, które rozjaśnią pomieszczenie.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Danolit.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
284 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *