Łazienka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej? Radzą eksperci z firmy Sanitbuy!

• Zakładki: 18


Współcześnie w wielu łazienkach, nie tylko tych małych, królują kabiny prysznicowe. Domownicy najczęściej wybierają je z uwagi na oszczędność wody i nie ma w tym nic dziwnego. Prawdą jest jednak to, że dla wielu osób prysznic jest znacznie wygodniejszą formą mycia. Poza tym pozostałe miejsce można przeznaczyć na coś innego. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej?

Miejsce

Jednym z ważniejszych elementów, który trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem kabiny prysznicowej, jest wybór miejsca. To pozwoli ograniczyć wybór do modeli pasujących do danej łazienki. Na rynku modeli jest wiele od narożnych, przez kwadratowe, aż po prostokątne. Prysznic we wnęce lub narożny sprawi, że nie będzie konieczności inwestowania w całą zabudowę, a jedynie ścianki lub drzwi prysznicowe.

Materiały

Przy wyborze większości wyposażenia do domu czy do samej łazienki uwagę zwrócić należy na materiały. To one bowiem będą miały wpływ na wytrzymałość. Na rynku znaleźć można między innymi kabiny wykonane z akrylu lub szkła. Decyzja o wyborze konkretnego materiały będzie na pewno zależeć od oczekiwań poszczególnych klientów. Istotna jest także jakość wykonania uszczelek, dzięki którym woda nie przecieka przez szczeliny konstrukcji. Dobre kabiny takie jak kabiny prysznicowe Radaway powinny dysponować wysokiej klasy uszczelkami.

Drzwi

Producenci oferują wiele rodzajów drzwi prysznicowych, a wśród nich wymienić można wahadłowe, harmonijkowe, składane i przesuwne. Drzwi jednak warto dostosować przede wszystkim do własnych preferencji, ale także do wielkości pomieszczenia. Nie bez znaczenia są zastosowane w drzwiach mechanizmy. Im lepsza ich jakość, tym mniejsze ryzyko popsucia się.

Części zamienne

Dlaczego części zamienne są ważnym aspektem przed zakupem kabiny prysznicowej? Każdy element wyposażenia użytkowany codziennie zużywa się i po jakimś czasie psuje. Trzeba więc mieć pewność, że w razie problemu z kabiną, będzie można ją samodzielnie naprawić i wymienić zużyte części. W innym przypadku pojawiłaby się konieczność wymiany kabiny na nowy model, co oczywiście wiąże się z większymi kosztami, a niekiedy z remontem łazienki.

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie musi być trudny. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów, aby mieć pewność, że kabina posłuży domownikom na wiele lat.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
149 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *