Kuchnia

Czy warto kupić zestaw garnków granitowych?

• Zakładki: 23


Każdy, kto kompletował wyposażenie do kuchni, wie, jak trudnym zadaniem może być wybór garnków. W kuchniach Polaków wciąż królują garnki ze stali nierdzewnej i aluminium, ale na popularności zyskują też garnki granitowe. Czym różnią się garnki z powłoką granitową od klasycznych garnków stalowych? Czy warto zainwestować w zestaw garnków granitowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Z czego są wykonane garnki granitowe?

Granitowy garnek nie składa się w całości z granitu. Naczynie składa się z aluminiowego albo stalowego rdzenia, a zewnętrzną warstwę tworzy ceramiczna powłoka z dodatkiem miału granitowego. Taki garnek, dzięki wprasowanym w niego cząsteczkom granitu, zyskuje lepsze właściwości od garnka stalowego. 

Dlaczego warto kupić garnki granitowe?

Dzięki takiej konstrukcji garnki granitowe są lżejsze od garnków żeliwnych, ale jednocześnie mają zalety, których brakuje garnkom aluminiowym. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na rdzewienie oraz zarysowania. Warstwa stali i aluminium umożliwia równomierne rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu gotowanie trwa krócej. W ten sposób oszczędzamy czas, ale też płacimy mniejsze rachunki za prąd i gaz. Możesz też zdecydować się na zestaw garnków indukcyjnych z granitu – większość modeli jest uniwersalna i pozwala na gotowanie na kuchence gazowej, indukcyjnej i elektrycznej. Garnki są twarde, trwałe, odporne na działanie wysokich temperatur i na uszkodzenia mechaniczne. Szukasz garnków na lata? Zamów garnki granitowe.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *