Łazienka

Jak rozjaśnić łazienkę? Oto cenne porady!

• Zakładki: 390


Stoisz przed remontem łazienki małej, starej, zaniedbanej lub pozbawionej okien? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym odświeżysz to ważne pomieszczenie i nadasz mu zupełnie nowy charakter. Odtąd niewielka i ciemna łazienka stanie się przestronna, jasna i elegancka. Poznaj kilka sposobów na to, jak rozjaśnić łazienkę bez wydawania wielkich pieniędzy!

Jasna łazienka – jasne odcienie

Do najpopularniejszych metod rozświetlania małej łazienki bez okien jest zastosowanie w niej jasnych kolorów – białego i pochodnych. Jeżeli lubisz pastele, także możesz je wykorzystać, jednak w zestawieniu z białymi elementami. Polecane są szerokie płytki ścienne i podłogowe kładzione blisko siebie, aby fugi nadto się nie odznaczały – liczne i grube linie wprowadzają uczucie ciasnoty.

Oświetlenie w łazience – dobre lampy łazienkowe

Skoro Twoja łazienka nie ma dostępu do okien, powinieneś zadbać o dobre oświetlenie. Jedna lampa sufitowa to zdecydowanie za mało. Warto skorzystać z taśm LED i umieścić je w strategicznych miejscach, np. przy szafkach, w strefie kąpieli, przy umywalce. Ciekawym rozwiązaniem jest lustro z diodami LED wbudowanymi w ramę lub lampkami umieszczonymi na górze czy po bokach.

Lustra powiększają przestrzeń

Nic tak skutecznie nie powiększa przestrzeni, jak wiszące na ścianach lustra. Powinny być szerokie i wysokie, pozbawione ram (zwłaszcza grubych i topornych). Warto umieścić lustra naprzeciwko siebie. Jeżeli nie masz wolnej przestrzeni, lustra możesz zamocować na drzwiczkach szafek, a nawet na drzwiach łazienki.

Kabina prysznicowa ze szklaną szybą – funkcja szkła w przestrzeni

Kiedy odgradzasz prysznic lub inne sfery łazienki zwykłym murem bądź luksferami, wizualnie obciążasz pomieszczenie i skracasz je. Zamiast zamazanej matowej szyby przy kabinie prysznicowej zastosuj czyste przejrzyste szkło. Do łazienki zapewne i tak udajesz się sam, więc nie musisz chronić prywatności ścianką pokrytą kaflami.

Meble w łazience i dekoracje – minimalizm

Łazienka potrzebuje mebli i dekoracji, lecz nie aż tak wielu, jak inne pomieszczenia w domu. Zamiast kupować gotowe meble łazienkowe w salonie, zamów robione na wymiar. W ten sposób zyskasz szafki perfekcyjnie wpisujące się w przestrzeń i pozostawiające maksymalnie dużo wolnego miejsca. Z kolei minimalistyczne dodatki nie przytłoczą łazienki – będą wizualną kropką nad „i”.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
620 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *