Kuchnia

Kaseta na sztućce – dlaczego warto przechowywać w niej komplet sztućców? Opinia specjalistów z firmy Gerlach

• Zakładki: 22


Wysokiej jakości sztućce, zarówno ze stali nierdzewnej, jak i pozłacane czy posrebrzane, tym dłużej nam służą, im bardziej o nie dbamy. Nie wszystkie sztućce możemy myć w zmywarce, a nawet mając taką możliwość, należy pamiętać o dokładnym ich osuszaniu. Chcąc zachować perfekcyjny wygląd sztućców, należy także odpowiednio je przechowywać – w tym celu najlepiej wykorzystywać kasetę na sztućce. Wyjaśniamy, dlaczego sztućce warto przechowywać w specjalnej kasecie.

Kaseta na sztućce – ochrona przed przebarwieniami i zarysowaniami

Kaseta na sztućce spełnia kilka funkcji, jednak najważniejszą z nich jest ochrona sztućców przed przebarwieniami. Schronione przed promieniami UV nie są poddawane próbie, której ulegają nawet najwyższej klasy sztućce. Ponadto wyprofilowane przegródki, które wyścielone są miękkim materiałem, chronią sztućce przed porysowaniami. Przechowywanie sztućców w kasecie redukuje również ryzyko zagubienia jednego ze sztućców – brak choćby jednego elementu z kompletu zauważymy natychmiast.

Przed włożeniem sztućców do kasety, należy je dokładnie wytrzeć. Chroniąc sztućce przed wilgocią, redukujemy ryzyko pojawienia się ognisk korozji. Osuszanie i przechowywanie sztućców w odpowiedniej warunkach, jakie zapewnia kaseta na sztućce, pozwolą nam utrzymać je w perfekcyjnym stanie przez wiele lat.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
184 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *