Kuchnia

Meble na wymiar do kuchni – zalety i wady

• Zakładki: 263


Zastanawiasz się nad zakupem mebli kuchennych na wymiar? Poznaj wady i zalety tego rozwiązania, by podjąć najlepszą decyzję. Dowiedz się, co zyskasz dzięki zakupowi mebli na wymiar do kuchni, co zaś stracisz. Na przeciwległej szali stoją gotowe meble do kuchni, prosto ze sklepu. A zatem jak meble na wymiar wypadają na tle tych sklepowych? Zapraszamy do lektury!

Meble kuchenne na wymiar – zalety

Jeżeli jesteś osobą silnie przywiązaną do swojego gustu i lubisz otaczać się rzeczami spełniającymi Twoje wymagania w stu procentach, meble kuchenne na wymiar są dla Ciebie. W przeciwieństwie do gotowych mebli do kuchni pozwalają przyszłemu właścicielowi uczestniczyć w procesie powstawania na każdym etapie. Samodzielnie wybierasz kształty, faktury, kolory, materiały, a nawet elementy wykończeniowe takie jak listwy czy klamki. W efekcie otrzymujesz szafki kuchenne po pierwsze maksymalnie dopasowane do Ciebie. Po drugie skonstruowane zgodnie z Twoimi potrzebami, nieszablonowe. Po drugie niepowtarzalne – istnieje niewielka szansa, że druga osoba otrzyma dokładnie takie same meble do kuchni.

Ponieważ meble kuchenne na wymiar powstają pod kątem przestrzeni, którą dysponujesz, są do niej dostosowane. Po ustawieniu szafek nie zmarnujesz ani skrawka miejsca. Ba! wykorzystasz nawet te obszary, których nie dałoby się zagospodarować gotowymi meblami. Doskonałe przykłady to skośne ściany i sufit czy wąskie wnęki. Za pomocą szafek kuchennych na wymiar zabudujesz wybrane sprzęty AGD lepiej, niż gdybyś użył szafek gotowych.

Skorzystanie z usług sprawdzonej firmy z meblami na wymiar to również gwarancja wysokiej jakości. Jak wspomnieliśmy, samodzielnie wybierasz materiały, a więc i jakość, funkcjonalność oraz trwałość Twoich przyszłych mebli do kuchni.

Meble do kuchni na wymiar – wady

Niestety meble do kuchni na wymiar mają też złe strony. Do oczywistych należą wysoka cena oraz długi czas oczekiwania na meble, jako że muszą dopiero powstać – tworzy się je niemal od zera. Ponadto meble kuchenne na wymiar stanowią produkt dopasowany do konkretnej przestrzeni. Jeżeli będziesz chciał się przeprowadzić, raczej nie wykorzystasz ich w nowym domu.

Niektóre szafki kuchenne na wymiar zabudowuje się we wnęce, co sprawia, że trudno je usunąć, a nawet przesunąć, np. podczas remontu i odświeżania ścian. Zawiedzeni będą również fani przemeblowań – mebli kuchennych na wymiar nie da się dowolnie przestawiać.

Jakość mebli na wymiar do kuchni zależy od materiałów i wykończenia, owszem, ale również od umiejętności i doświadczenia firmy. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, koniecznie poświęć czas na rekonesans. Popytaj znajomych o opinie i poczytaj recenzje zamieszczone w internecie. Miej też na uwadze fakt, że jeśli po latach postanowisz powiększyć zestaw mebli kuchennych o nowe szafki na wymiar, dana firma może już nie istnieć lub nie oferować materiałów, z których powstały Twoje egzemplarze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
259 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *